Młynki do odpadów In Sink Erator…

czyli dlaczego warto kupić rozdrabniacz i dlaczego właśnie In Sink Erator

Czego nie można wrzucać do młynka?

NIE WOLNO wrzucać do młynka: sznurków, folii, materiałów metalowych i szklanych oraz warzyw włóknistych. Nie wolno wlewać gorących tłuszczów prosto z patelni, nie używać wody bardziej gorącej niż wytrzymują ludzkie ręce.

I teraz parę wyjaśnień:
– najwięcej napraw gwarancyjnych i serwisowych jest spowodowanych zaplątaniem się sznurków w elementy zewnętrzne silnika. Szybko się przyzwyczajamy do tego, że młynek „pożera” nam sporo odpadków i wrzucamy coraz to więcej. Największym wyzwaniem i zmorą dla serwisantów są sznurki od herbaty i dlatego odradzam wrzucać do młynka tych torebek z sznureczkami. Z informacji wiem, że w młynkach potrafiły znaleźć się też drewno czy szkło. Wyobraźnia ludzka nie zna granic 🙂 Do młynka wrzucamy tylko to, co sami moglibyśmy zjeść, gdyby nie fakt, że są to części mało apetyczne 🙂

– warzywa włókniste można bez problemów wrzucać już w modelach Evolution, w słabszych także, jednak zalecam pokrojenie ich na mniejsze kawałki. Dotyczy to takich produktów jak np: rabarbar, karczochy, szparagi i część produktów strączkowych.

– tłuszczów czy gorących czy zimnych nie powinno się wlewać nawet przy zwykłym osyfonowniu, a co dopiero przy młynku. Tłuszcze osadzają się w odpływach i z czasem zatykają rury. Wystarczy ręcznik papierowy, aby zetrzeć nim tłuszcz i wtedy można opłukać patelnię.
Zatem zalecenie producenta jest na wyrost, ale warto o nim pamiętać 😉

– gorąca woda budzi najwięcej emocji: „Jak mam odcedzić ziemniaki czy makaron, jeżeli mam tylko jedną komorę z młynkiem?”. Odpowiadam: Odcedzanie ziemniaków czy makaronu raz dziennie nie zniszczy młynka. Młynek, jak jest włączony, MUSI BYĆ chłodzony ZIMNĄ WODĄ, aby . Zatem jednoczesne używanie młynka i odcedzanie ziemniaków odpada.

Przestrzeganie tych prostych zasad

Comments are currently closed.